top of page

BUSİAD Yenileşim Ödül Süreci başladı - 2024

BUSİAD Yenileşim Ödül Süreci başladı - 2024

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar, Aralık ayında gerçekleştirilecek 6. Yenileşim Ödül sürecine Bursalı firmaları katılmaya çağırdı.

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar, Aralık ayında gerçekleştirilecek 6. Yenileşim Ödül sürecine Bursalı firmaları katılmaya çağırdı.

BUSİAD Evi bahçesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Buğra Küçükkayalar, 6. Yenileşim Ödülü'nün de verileceği ve bu yıl 14.'sü gerçekleştirecek Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu'nun mottosunun "Gelecek için Dönüşüm" olduğunu söyledi. Küçükkayalar, "Geçen yıl Sanayi, Tarım ve Turizmle Gelişen Bursa vizyon belgesini açıklarken de, bu yıl ve gelecek yılki eylem planımızda da bu motto var aslında. Geleceğimizi inşa etmek için yeşil, dijital ve toplumsal dönüşümü gerçekleştirmemiz şart. Bu açıdan aralık ayındaki sempozyumu ve 6. Yenileşim Ödüllerini ben de merakla bekliyor olacağım" dedi

HATUNOĞLU...

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve BUSİAD Yenilikçilik ve Girişimcilik Uzmanlık Grubu Sorumlusu Tuncer Hatunoğlu ise BUSİAD olarak dijital dönüşüm konusunda uzun zamandır çalışmalarının sürdüğünü ifade ederek, "Dijital dönüşüm, yeşil dönüşüm ve toplumsal dönüşüm için de olmazsa olmaz bir gerçek. Gelecek için Dönüşümün de dijital dönüşüm alt yapısıyla yeşil ve toplumsal dönüşümü de kapsayacağını biliyor ve Sempozyumumuzu bu temel üzerine kuruyoruz. Bursalıları aralık ayında gerçekleştireceğimiz 14. Yenileşim Sempozyumu'na beklerken, firma ve kurumlarımız da 6. Yenileşim Ödül sürecine başvurmaya davet ediyorum" dedi. Hatunoğlu şunları söyledi:

"Her yıl bu vurguyu yapmayı görev biliyoruz. Ne kadar çok şirket ve kurum Yenileşim Ödülü için başvurusa o kadar başarılı adleriz kendimizi. Çünkü Yenileşim Ödülü'nden daha önemli olan şey bu sürecin içinde yer almak. Bu ödül sürecine katılan firmalar, bir yandan iş süreçlerini farklı açılardan gözden geçirme imkanı bulurlarken, diğer taraftan yenilik ve yaratıcılık konusunda eğitim alma şansını da elde etmiş olacaklar. Ayrıca yeni trendler hakkında bilgi de alacaklar. O nedenle BUSİAD olarak tüm Bursalı firmalarımızı, Yenileşim Ödülü'ne başvurmaya davet ediyoruz. Gerekli bilgiler, www. busiad.org.tr adresinden edinilebilir."

YÜCETÜRK...

BUSİAD Yenilikçilik ve Girişimcilik Uzmanlık Grubu Başkanı Tuğba Demirsu Yücetürk de, Yenileşim Ödül sürecinin 5 kategoriden ve bu kategorilerdeki iş sonuçlarının değerlendirilmesinden oluştuğunu söyledi. Yücetürk, "Liderlik, Stratejinin Yönetimi, Bilgi-İşbirlikleri-Kaynak Yönetimi, Çalışanların Yönetimi ve Süreç Yönetimi bu başlıklarındaki 5 kategori. Ayrıca, Yenileşim Ödül Değerlendirme Kılavuzumuzu şirketlerin sürdürülebilirlik ve teknolojik dönüşüm faaliyetlerini de kapsayacak şekilde yeniledik" dedi. Yücetürk, bir yıl boyunca sempozyum ve ödül süreci için çalışan Yenilikçilik ve Girişimcilik Uzmanlık Grubu'ndaki çalışma arkadaşlarına da teşekkür etti. Yücetürk, 6. Yenileşim Ödülü için son başvurutarihinin de 14 Haziran 2024 Cuma günü olduğunu da ifade etti.

bottom of page