top of page

Tuğba Demirsu YÜCETÜRK

Sirena Marine

1981 Kdz. Ereğli doğumlu olan Tuğba Demirsu Yücetürk, ilk orta ve lise eğitimini Kdz. Ereğli’de okuduktan sonra 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünden mezun oldu. Üniversite hayatı ile birlikte profesyonel iş hayatına da atılması eş zamanlı gerçekleşti. İstanbul da CMC İletişim şirketinde İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalışırken evliliği sonrasında Bursa’ya yerleşti ve Acıbadem Bursa ve Eskişehir Hastanelerinin kuruluş süreçlerinde İnsan Kaynakları departmanlarının kurulum ve yürütüm çalışmalarında bulundu. Bu dönemde Uludağ Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’ nin ortaklaşa yürüttüğü yüksek lisans programında MBA masterını tamamladı. Otomotiv sektörüne geçişi Aktaş Holding ile gerçekleşti ve sonrasında da Maysan Mando firmasında İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev aldı. Besler Group/Copa Isı Sistemleri şirketler grubunun yapılanması ve İnsan Kaynakları uygulamalarının sıfırdan kurgulanması süreçlerinde Grup İnsan Kaynakları Müdürü ve İcra Kurulu üyesi olarak yer aldı. 2024 yılından bu yana Sirena Marine Yatçılık şirketinin İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Uzmanlık alanı işletmelerdeki kültürel gelişim ve dönüşüm, organizasyonel yapılanma ve İnsan Kaynakları süreçlerinin kurulumudur.
Uzun yıllar TEGV’de (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) gönüllülük çalışmaları gerçekleştirdi. Gönüllü Hareketi Derneği’nin “Benim Adım Gelecek” projesinde üniversite öğrencilerine mentörlük yaptı. BUIKAD (Bursa İş Kadınları Derneği) ile öğrenci koçluk çalışmaları gerçekleştirdi. Halen BUSİAD’ın (Bursa Sanayici İş İnsanları Derneği) uzmanlık gruplarından biri olan “Yenilikçilik ve Girişimcilik” Uzmanlık Grubu’nda da aktif olarak çalışmalarını devam ettirmekte ve 2024 yılı Başkanlığını üstlenmektedir.

Yücetürk; 1 kız çocuk sahibidr. Eşi, kızı ve kedisi ile Bursa’da ikamet eden Yücetürk iyi derecede İngilizce bilmektedir.

bottom of page