top of page

Zeliha ALKAYA

Vanelli Textil

1983 Kırcaali / Bulgaristan doğumlu olan Zeliha ALKAYA, 1989 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç etmiştir. İlk orta ve lise eğitimlerini Bursa’da tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Ön lisans ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans programlarından mezun olmuştur. 17 yıl otomotiv sektöründe farklı firmalarda Yönetim Sistemlerinin (ISO 9001 KYS, ISO 14001 ÇYS, ISO 45001 ISG, TS 16949 IATF, TS 22163 IRIS RAILWAY, ISO 27001 BGYS, ISO 10002 MMYS) firma içerisinde kurulumu, işletimi ve denetimi konusunda faaliyetler üstenmiştir.

Ekim 2021’ de Türkün Holding ailesi ile tanışıp bilgi ve becerilerini tekstil sektörüne yansıtmayı hedeflemiş, aynı zamanda tekstil sektörünün değişen ve gelişen dinamiklerine göre BSCI (Business Social Complience Initiative), GRS (Global Recycled Standard), BCI (Better Cotton Initiative) IMO (International Maritime Organization), SEDEX sistemlerinin ve müşteri özel denetimleri ile bilgi ve becerilerine yenilerini eklemektedir.

Kurumsal Performans, Stratejik Planlama, Turquality, EFQM, Sürdürülebilirlik Raporlaması, ISO 14064-1 Sera Gazı Emisyonu Baş Doğrulayıcı gibi yetkinlikleri ile tam zamanlı olarak Vanelli Tekstil Tic. San. A.Ş’ de devam ederken aynı zamanda KALDER ve UN Global Compact üyelikleri ile BUSİAD’ın “Yenilikçilik ve Girişimcilik” uzmanlık grubunda aktif olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

Alkaya; evli ve 1 erkek çocuğu annesi olup Bursa’da ikamet etmektedir.

bottom of page